Nagrody dla chóru szkolnego!

Z ogromnymi sukcesami Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie pod dyr. Aleksandry Janus zakończył tegoroczne kolędowanie. W Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Świątecznej i Adwentowej, który odbył się w 14 grudnia 2019 r. w Sopocie, jury konkursu przyznało chórzystom „dziewiątki” Srebrne Pasmo oraz I miejsce w kategorii chórów dziecięcych.

W grudniu ubiegłego roku chórzyści wzięli także udział w eliminacjach „V Konkursu Chóralnego Małego Trójmiasta Kaszubskiego” i zakwalifikowali się do finału, który odbył się w czwartek, 30 stycznia w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Na głównej scenie filharmonii rywalizowało łącznie10 zespołów chóralnych z terenu powiatu wejherowskiego. Podczas występu chórzyści zaprezentowali dwa utwory w języku kaszubskim ­­–„Do Betlejem darënieslë” (sł. i muz. Jerzy Stachurski) oraz „W stajeneczce narodzoné” (sł. i muz. Antoni Pepliński). W utworach pojawiły się partie solowe, które wykonali: Krzysztof Kołodziej, Patryk Grochowski, Szymon Jeziórski. Na akordeonie akompaniował pan Jacek Hoduń. W szeregach chóru pojawili się najmłodsi reprezentanci naszej szkoły – uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego oraz zajęcia muzyczne dla klas młodszych. Chór Szkoły Podstawowej nr 9 pod dyr. Pani Aleksandry Janus zdobył I MIEJSCE w kategorii chórów dziecięcych oraz nagrodę finansową w wysokości 2000 zł. Występ naszego zespołu spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem publiczności i został doceniony przez jury, w którym zasiadali reprezentanci Stowarzyszenia Gmin „Małe Trójmiasto Kaszubskie” z Wejherowa, Redy oraz Rumi. Podczas konkursu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, m. in. Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt wraz z zastępcą Arkadiuszem Kraszkiewiczem oraz v-ce starosta wejherowski Jacek Thiel. Chór szkolny do konkursu przygotowała pani Aleksandra Janus we współpracy z panią Haliną Groth.

 

Występ chóru można zobaczyć na kanale YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=20Dr0b__2UI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3rhs3_fASyDcpmNRPdkotTRNJeVi8pUCyV0ATelxTxRtk6SC4lVUbbXV8

Zdjęcia: Leszek Spigarski – Puls Wejherowa

Linki:

https://wejherowo.naszemiasto.pl/chorzysci-z-malego-trojmiasta-kaszubskiego-zaprezentowali/ar/c1-7532441

http://www.wejherowo.pl/artykuly/jubileuszowy-konkurs-choralny-mtk-a7047.html

http://www.wejherowo.pl/materialy-video/konkurs-chorow-malego-trojmiasta-kaszubskiego-2020-v1344.html