Operacja Szkoła

Na przełomie listopada i grudnia na zajęciach dodatkowych grupy uczniów z klas 1-4 realizowały scenariusze zajęć z programu Operacja Szkoła. Logiczne myślenie, łączenie faktów, spostrzegawczość, dedukcja, rozwiązywanie zagadek i tworzenie szyfrów
to umiejętności, które przydają się nie tylko w pracy detektywa, ale i na co dzień.
„OPERACJA Szkoła” to program, który poprzez tematyczne zabawy motywuje dzieci do działania, współpracy w grupie, a także zachęca do samodzielnego poszukiwania i odkrywania. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na ustach wykonywali zadania i zagadki.
Skorzystałam z wyzwań Operacja Wyspa, w szczególności  odciski palców oraz kreatywne tworzenie z nich obrazów sprawiło dzieciom wiele satysfakcji.
Operacja Królowa Dżungli – wykonaliśmy świetne lornetki, jako prawdziwi detektywi.
Operacja Dinozaur – szukaliśmy śladów dinozaurów w śniegu i wykopywaliśmy je jak na prawdziwych wykopaliskach – przednia zabawa!!
Z Operacji Zielone ziółko wykonywaliśmy atramentowe doświadczenia oraz malowaliśmy świecami po kartce szyfrując wiadomości do odgadnięcia przez innych.
Nasza Szkoła została laureatem w programie i dostaliśmy nagrodę książkową do szkolnej biblioteczki, a dzieci otrzymały gadżety wydawnicze za udział oraz słodkości.
Dziękujemy za inspirację i świetną zabawę.
Karolina Franek-Kurdek