Spotkanie projektowe we Włoszech 6-12.11.2022

Spotkanie projektowe we Włoszech 6-12.11.2022

W ramach trwającego w szkole projektu Erasmus+ pod tytułem „Environmental Wars with Digital Games”, pani dyrektor SP9, Olga Tomaszewska wraz z nauczycielkami – Anną Korzonek, Martą Dettlaff i 6 uczniami z klasy 8, udała się na spotkanie projektowe do Włoch, do miejscowości Albignasego. Do grupy z SP9, dołączyli partnerzy z Portugalii i Turcji.

Celem spotkania była realizacja celów  zawartych w projekcie, oraz poszerzanie wiedzy uczestników o elementy kultury Włoch. Uczniowie i nauczyciele brali udział w licznych warsztatach, uczyli się o zagrożonych gatunkach zwierząt, efektach globalnego ocieplenia, a w Fenice Green Energy Park zdobywali wiedzę o naturalnych źródłach energii.

Podczas trwającego tydzień spotkania udało się zwiedzić Padwę, plażę Porto Caleri oraz Wenecję.

Uczniowie biorący udział w wyjeździe projektowym gościli u włoskich rodzin i biorąc udział w ich życiu domowym, poznawali ich kulturę i obyczaje.

Spotkanie pozwoliło wzbogacić się o nowe doświadczenia, podnieść świadomość ekologiczną, społeczną oraz oczywiście doskonalić umiejętności językowe.