STROFY O OJCZYŹNIE

STROFY O OJCZYŹNIE

To tytuł miejskiego konkursu recytatorskiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie. Po przerwie związanej  z pandemią ponownie dnia 18 listopada 2022 r. w murach biblioteki spotkali się uczniowie, którym repertuar patriotyczny, kultura słowa oraz warsztat aktorski nie stanowił problemu.

Na tym konkursie naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów Marta Piastowska uczennica z klasy 6D oraz Jakub Kosecki z klasy 8H. Marta Piastowska przygotowała ciekawą interpretację głosową wiersza Tomasza Nowaka pod tytułem „Pacierz sierpniowy” odwołujący się do współczesnej historii naszego kraju. Natomiast Jakub Kosecki wziął na warsztat wiersz Jana Lechonia „Przypowieść” i właśnie jego recytacja najbardziej przypadła do gustu jury. Werdykt był jednoznaczny i Kuba zdobył zaszczytne  I miejsce.

Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Danuta Kowalska i Barbara Pawłowicz