UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH I-III

Z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości, dnia 10 listopada 2023 roku, odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Wszyscy, pełni powagi, dumnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie klasy II C i III A recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Swoimi pięknymi głosami apel uatrakcyjniły uczennice klasy III B i III D, oraz klasa III C. Śpiewane przez utalentowanych uczniów pieśni o Polsce nadały uroczystości powagi. Pięknie przygotowany apel był lekcją patriotyzmu i historii, hołdem dla ówczesnych bohaterów, którzy poświęcili dla nas życie. Uczestnicząc w obchodach sto piątej rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości, daliśmy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Po ceremonii rozstrzygnięto konkurs plastyczny kształtujący patriotyczne postawy młodego pokolenia pt. „Polska- Moja Ojczyzna”.

Organizatorami i koordynatorami konkursu były: Monika Szeląg i Sławomira Puszczewicz.

Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe, obejmując klasy I, II i III. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.