VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W WEJHEROWIE

15 listopada 2023 w auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie odbył się „VI Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Wejherowie” zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. W przesłuchaniach konkursowych w kategoriach soliści oraz zespoły wzięło udział 28 solistów oraz 5 zespołów ze szkół podstawowych z terenu Wejherowa, Bolszewa, Gościcina, Kębłowa, Rumi oraz Kostkowa. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Ewa Rocławska – przewodnicząca, Gabriela Grygiel-Bagińska, Olga Tomaszewska, Rafał Rompca. Obok tradycyjnych pieśni patriotycznych zabrzmiały współczesne utwory opowiadające o przeszłości i losach naszej ojczyzny. Koordynatorkami konkursu były panie Aleksandra Janus oraz Halina Groth.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się reprezentanci naszej szkoły, których do konkursu przygotowały panie: Ewa Szwarc, Wiesława Kulling, Beata Fokcińska, Aleksandra Janus. Konkurs zorganizowano dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta oraz radnej miasta Wejherowa Justyny Ostrowskiej, którzy ufundowali nagrody dla laureatów konkursu.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
Kat. SOLIŚCI 1-3
I miejsce: Eva Belialieva SP9 Wejherowo
II miejsce: Kornelia Pranschke SP Kębłowo
III miejsce: Agnieszka Jakubińska SP 9 Wejherowo
WYRÓŻNIENIE: Oliwia Szreder SP 5 Wejherowo, Maja Krauza SP Gościcino

Kat. SOLIŚCI 4-5
I miejsce: ex equo Kornel Lesner SP 5 Wejherowo, Hubert Soldatke SP 1 Bolszewo
II miejsce: Filip Dolżyński SP 6 Wejherowo
III miejsce: Maksym Volodko SP 9 Wejherowo
WYRÓŻNIENIE: Natalia Kur SP 5 Wejherowo

Kat. SOLIŚCI 6-8
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: ex equo Dawid Rynkiewicz SP 9 Wejherowo, Amelia Dziewit SP 9 Rumia
III miejsce: ex equo Marta Piastowska SP 9 Wejherowo, Celina Król SP 11 Wejherowo
WYRÓŻNIENIE: Maja Konkol SP Kębłowo

Kat. ZESPOŁY 4-8
I miejsce: ZESPÓŁ pod kier. Doroty Muży-Szlas w składzie: Antonina Buja, Hanna Klebba, Liliana Poerling, Maja Styn, Jagoda Styn, Marta Tarkowska, Zofia Thiel, Zuzanna Zasada – SP Kostkowo
II miejsce: ZESPÓŁ pod kier. Aleksandry Janus w składzie: Liliana Bemke, Milena Rzepka, Anna Piotrowicz, Victoria Lehmann, Magdalena Kamińska, Julia Gojke, Nicola Klein, Nikola Kostuch – SP 9 Wejherowo
III miejsce: ZESPÓŁ pod kier. Ewy Szmidt w składzie: Franciszek Miotk, Konrad Miotk, Lena Lenkowska, Oskar Brunke, Emilia Melzer, Paulina Kulik, Apolonia Andrzejuk, Julia Głuchaczka – SP 8 Wejherowo
WYRÓŻNIENIA:
ZESPÓŁ pod kier. Patrycji Klein w składzie: Michalina Kielińska, Zofia Ribakowska, Antonina Ribakowska, Hubert Soldatke – SP nr 1 Bolszewo
ZESPÓŁ pod kier. Julianny Danielewicz w składzie: Julia Żuchlińska, Anna Pająk, Martyna Miotk, Tomasz Orzeszke, Maja Konkol, Weronika Pikron, Magdalena Rompza – SP Kębłowo