XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – klasy starsze

W naszej szkole 17.11.2023 r. obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Po wejściu do szkoły społeczność szkolna mogła podziwiać wystawę plakatów. W związku z dużą liczbą plakatów Komisja w składzie: p. Anna Wróblewska, p. Iwona Piętal i p. Justyna Wiercińska postanowiła przyznać:
I miejsce:
Michał Mazurek 5 b
Anastazja Świerzb i Wiktor Markowski 5 b
Milena Socha i Agata Marzejon 5 e
Amelia Gierszewska 6 e
II miejsce:
Aleksandra Wasikowska 5 d
Dagmara Papke 5 e
Martyna Reszke 7 d
III miejsce:
Antonina Horodziejko 4 d
Maciej Dębiec 4 d
Majka Wachowska 5 b
Igor Bittner 6 e
Wyróżnienie:
Wiktoria Brieger 4 c
Dobrawa Borcowska i Martyna Patok 5 a
Majka Drewczyńska 5 a
Aleksandra Remus 5 b
Marta Piastowska 7 d
Nowością w tym roku szkolnym było przystąpienie do naszej zabawy młodszych klas z 1-3. Na lekcjach uczniowie rozwiązywali zadania i łamigłówki w formie zabawy. Klasy kolorowały Sowy, które później można było podziwiać na wystawach na kolejnych piętrach szkolnych. Wszyscy tego dnia starali się wyróżniać poprzez wyjątkowe nakrycie głowy jak i przebranie w strój „Sowy”. Na przerwach chodzili uczniowie z cukierkami i egzaminowali uczniów i nauczycieli ze znajomości tabliczki mnożenia. Wszyscy bawili się wyśmienicie.
Komisja wyróżniła następujące klasy, które miały najwięcej przebrań i nakryć głowy:
2 A, 2 C, 3 B, 3 D, 5 B i 5 E.
Gratulujemy wszystkim wspaniałej kreatywności i wielu pomysłów.

Wasi Matematycy