z życia biblioteki 2022/2023

Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą

Na zaproszenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku dnia 7 marca wzięliśmy udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Panem Pawłem Wakułą. Uczestniczyły w nim uczennice, które biorą udział w konkursie Wielki Maraton Czytelniczy „ W lustrze książki”.
Pan Paweł Wakuła, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej jest autorem wielu książek dla dzieci, młodzieży. Na spotkaniu autor omawiał książkę „Bjorn. Syn burzy” zabierając nas w podróż w odległe czasy. Prezentował także kolejne tomy przygód Bjorna. „Bjørn – syn burzy” to powieść z wciągającą, wielowątkową akcją, intrygującymi bohaterami, a także przekonująco i barwnie nakreślonym obrazem średniowiecznego świata. Książka jest pełna emocji i dobrej zabawy.
Spotkanie stało się znakomitą zachętą do polubienia historii.

 

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

W miesiącu grudniu uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w zabawie biblioteki szkolnej polegającej na wypełnianiu zadań z Bibliotecznego Kalendarza Adwentowego. W kalendarzu były 24 zadania. Wykonanie należało odnotować w kalendarzu (bibliotekarz pieczątką potwierdzał wykonanie zadania).

Dnia 22 grudnia 2022 r. nastąpiło rozdanie nagród w postaci słodyczy oraz gadżetów dla pierwszych 25 osób.

Ogólnopolski konkurs czytelniczy Wielki Maraton Czytelniczy   ”  W lustrze książki” 2022/2023

Serdecznie zapraszam uczniów klas 7-8 do udziału w ogólnopolskim konkursie czytelniczym „W lustrze książki”.  Konkurs będzie trwał od września do marca.
Każdego miesiąca uczestnicy będą czytać wskazaną przez organizatora książkę,  a następnie po spotkaniu przygotowującym napiszą test sprawdzający znajomość lektury.

We wrześniu czytamy: John Flanagan „Drużyna. Wyrzutki”
Pierwszy test ze znajomości książki odbędzie się w pierwszym tygodniu października,  o konkretnym terminie uczestnicy zostaną powiadomieni.
Na początku czerwca 2023 r. komisja konkursowa ogłosi nazwiska finalistów, laureatów  i wyróżnionych oraz poda termin i miejsce uroczystej gali finałowej Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2022/2023.

Konkurs pod patronatem honorowym Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Prezydent Miasta Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece szkolnej.

Zapraszam do zapisów.

Szkolny koordynator WMC  „ W lustrze książki”- Danuta Kowalska

Pierwsze spotkanie sesji gier fabularnych RP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie zaprasza  młodzież   w wieku 12+ do udziału w spotkaniach sesji gier fabularnych RPG.

RPG (role-playing game) to inaczej gra fabularna, oparta na narracji prowadzonej przez mistrza gry  ( specjalnie dla Was przybywają do nas profesjonaliści – Głowa Pełna Przygód https://www.facebook.com/glowapelnaprzygod). Gracze wcielają się w rolę fikcyjnych postaci – bohaterów, łotrów, baśniowych stworzeń, które przeżywają rozmaite przygody wprost     z fantastycznych książek, filmów, seriali. W tego typu grach nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć, wszystko zależy od wyobraźni grających i prowadzącego. W grach tego typu najważniejsza jest jednak dobra zabawa!

https://www.biblioteka.wejherowo.pl/artykuly-nadchodzace-wydarzenia/3291-pierwsze-spotkanie-sesji-gier-fabularnych-rp

Zapisy i informacje w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Podziękowanie za dary książkowe (budynek klas 6-8)

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom i innym  darczyńcom, którzy przekazali dary książkowe do naszej biblioteki. Dzięki temu szkolna biblioteka wzbogaciła się o ponad 50 książek. Cieszymy się, że są osoby, dla których nasz księgozbiór nie jest obojętny i potrafią podzielić się tym, co posiadają.

Serdeczne podziękowania dla Pani Anny Dawidowskiej, nauczyciela naszej szkoły, która przekazała całą serię komiksów przygód Kaczora Donalda, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Podarowane książki przyczynią się do pomnożenia radości, jaką daje czytanie.

Dziękujemy i czekamy na więcej

Nauczyciel bibliotekarz

 Danuta Kowalska

Uwolnij książkę, czyli BOOKCROSSING w naszej szkole (budynek klas 6-8)

W naszej szkole rozpoczynamy akcję „Wędrująca książka”. Wędrująca książka, czyli bookcrossing jest formą ruchomej biblioteki, mającą na celu popularyzację czytelnictwa. Bookcrossing („Książka w podróży”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej.

W naszej szkole regał bookcrossingowy z książkami znajduje się w bibliotece szkolnej. Każdy może wziąć wybraną książkę,  a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu.

Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek – za zgodą rodziców. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. Uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.

PRZYJDŹ, ZABIERZ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ KTOŚ ZOSTAWIŁ DO PRZECZYTANIA DLA CIEBIE!

UWOLNIJ TEŻ SWOJĄ KSIĄŻKĘ I PRZYNIEŚ JĄ NA PÓŁKĘ BOOKCROSSINGOWĄ DLA KOGOŚ!

Regulamin w bibliotece szkolnej.