Zdolni z Pomorza są w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły: Agata Eremus, Ania Piotrowicz, Wiktor Jarząbek, Szymon Kraszkiewicz, Szymon Sienkiewicz i Wiktor Świechowski, reprezentowali w dniach od 10 do 15 września 2023, miasto Wejherowo i powiat wejherowski, podczas Pomorskich Warsztatów Naukowych, na Uniwersytecie Gdańskim, w ramach projektu Zdolni z Pomorza. W ciągu pięciu dni, uczniowie brali udział w wykładach, ćwiczeniach i zajęciach laboratoryjnych z matematyki, biologii, fizyki, chemii i informatyki, prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni. Dodatkowo mieli możliwość obejrzeć wystawę „Stocznia” w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i musical w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Uczniowie mogli się poczuć, jak prawdziwi studenci, tym bardziej, że noclegi dla naszych uczniów były zorganizowane w Domu Studenckim nr 5 UG. Organizatorem i opiekunem wyjazdu była p. Małgorzata Nowakowska.