oddziały przedszkolne 2022/2023

Dzień Małego Przyrodnika

Dnia 7 czerwca 2023, klasa Zero B miała przyjemność uczestniczyć w fascynujących zajęciach przyrodniczych. Tego dnia udaliśmy się z naszym nauczycielem do ogrodu Pani Marzenki, aby odkryć i podziwiać różnorodne rośliny.

W ogrodzie Pani Marzenki zobaczyliśmy wiele ciekawych krzewów owocowych, kolorowych kwiatów pachnących ziół i imponujących drzew. Pani Marzenka opowiadała nam o każdej roślinie, jej cechach, pożytkach oraz o tym, jak należy o nie dbać. Mogliśmy dotknąć, wąchać i podziwiać te piękne i różnorodne rośliny.

Następnie udaliśmy się na pobliską łąkę, gdzie przyrodnicze cuda nas oczekiwały. Tam mogliśmy podziwiać nie tylko rośliny, ale również fascynujące owady. Obserwowaliśmy, jak motyle i pszczoły przemieszczają się z kwiatu na kwiat, zapylając rośliny i przyczyniając się do ich wzrostu i rozwoju. Zauważyliśmy też, że na łące żyje wiele innych owadów, jak biedronki czy chrząszcze. Byliśmy zachwyceni różnorodnością i pięknem przyrody wokół nas.

Dowiedzieliśmy się również, jak ważne jest szanowanie środowiska naturalnego oraz jak możemy przyczynić się do jego ochrony, na przykład poprzez recykling i oszczędzanie wody.

Dzień przyrodnika okazał się nie tylko edukacyjny, ale także niezwykle inspirujący. Dzięki temu doświadczeniu, nasza klasa zyskała większą świadomość otaczającego nas świata przyrody. Teraz rozumiemy, jak jesteśmy zależni od roślin i jak ważne jest dbanie o nasze otoczenie. Jest to cenna lekcja, którą będziemy pamiętać i stosować przez resztę naszego życia.

Ciekawa lekcja przyrody 

W dniu 4 czerwca odbyła się niezwykła lekcja przyrody, podczas której mieliśmy okazję poznać fascynujący cykl rozwojowy motyla. Lekcja odbyła się w naszej sali, która była pełna tajemniczych stworzeń.

Na początku lekcji mogliśmy obserwować gąsienice, które były na różnych etapach swojego rozwoju. Mogliśmy dokładnie przyjrzeć się ich ciałom, łapkom i sposobowi poruszania się. To było niesamowite doświadczenie, które pozwoliło nam zrozumieć, jak bardzo gąsienice się zmieniają, aby stać się pięknymi motylami.

Następnie mieliśmy okazję zobaczyć kokony motyli. Były one zawieszone na gałązkach i wyglądały jak małe, bezpieczne domki.
Podczas lekcji dowiedzieliśmy się również o roli motyli w przyrodzie, jak zapylają kwiaty i przyczyniają się do rozprzestrzeniania nasion roślin. Zrozumieliśmy, jak ważne jest zachowanie różnorodności biologicznej i ochrona motyli oraz ich siedlisk.

Lekcja przyrody, podczas której mogliśmy obcować z gąsienicami, kokonami i motylami, była nie tylko edukacyjna, ale także pełna emocji. Te zajęcia na zawsze pozostaną w naszej pamięci jako niezwykłe doświadczenie, które rozbudziło w nas ciekawość i szacunek dla przyrody.

 Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca grupy zerowe naszej szkoły zorganizowały wspaniałą imprezę na boisku szkolnym z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy uczniowie mieli okazję spędzić czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i rywalizując w różnych sportowych zabawach.

Piknik rozpoczął się pełnym entuzjazmu. Dzieci rozlokowały się na boisku, a na środku zostały ustawione punkty do różnych gier i konkurencji. Zawodnicy przygotowali się do rywalizacji, a atmosfera była napięta i pełna radości.

Rozpoczęły się emocjonujące wyścigi na bieżni. Dzieci mierzyły się w biegu na różne odległości, wykorzystując całą swoją energię i siłę. Widzowie dopingowali i skandowali imię swoich ulubionych zawodników. Najszybsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami i brawami publiczności.

Po intensywnych grach i zabawach nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i posiłek. Na boisku pojawiły się stoły z pysznymi lodami, świeżymi owocami, babeczkami czekoladowymi i innymi smakołykami. Dzieci cieszyły się ze słodkiego poczęstunku i dzieliły się wrażeniami z rywalizacji.

Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursu biegowego. W grupie zerowej zwyciężył Kevin Richert, który okazał się najszybszy spośród wszystkich uczestników. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Maziuk, a na trzecim Wiktoria Tutaj. Uczniowie ci otrzymali nagrody i słowa uznania za swoje osiągnięcia.

Dzień Dziecka na boisku szkolnym był pełen wrażeń i radości. Dzieci miały okazję spędzić czas na zabawie i rywalizacji, wzmacniając więzi koleżeńskie. Organizatorzy zadbali o smaczne przekąski i nagrody, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie, pełne uśmiechów i radości.

POZNAJMY SIĘ!

Spotkanie integracyjne z osobami niepełnosprawnymi

z Fundacji Anny Dymnej z Lubiatowa.

W dniu 26 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne dzieci z grup zerowych z osobami niepełnosprawnymi. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom problemów osób niepełnosprawnych, wzajemne zrozumienie i niwelowanie barier społecznych, przesądów oraz stereotypów.

Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy od powitania gości przez dzieci z grupy 0B i 0C oraz od oprowadzenia po naszej szkole. Uczestnicy spotkania byli bardzo zainteresowani i zaciekawieni. Również i oni opowiedzieli nam o swoim życiu codziennym w Fundacji, pasjach i działalności warsztatów terapii zajęciowej oraz zaprosili nasze Zerówki na rewizytę w Fundacji.

Następnie udaliśmy się do gabinetu Pani Dyrektor, która po serdecznej rozmowie, wręczyła naszym gościom odznakę „Przyjaciela Szkoły”.

W końcu nastąpił wyczekiwany piknik w parku miejskim. Jak powszechnie wiadomo, wspólna zabawa zbliża i sprawia, że różnice znikają, a pozostaje tylko to, co najważniejsze- radość i uśmiech!

Każdemu z nas życzymy tyle pozytywnej energii, radości z życia, jaka towarzyszyła naszym najmłodszym uczniom i naszym gościom.

 

BOJANO, ALPAKI MY!

W dniu 22 maja  grupa 0B wraz z 0C wyruszyła na niezwykłą wycieczkę do Bojana, gdzie mieliśmy okazję spotkać się z uroczymi alpakami. Było to niesamowite doświadczenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Nasza przygoda rozpoczęła się wcześnie rano, gdy wszyscy spotkaliśmy się przed szkołą, pełni ekscytacji i gotowości do wspaniałego dnia. Po krótkiej podróży autokarem dotarliśmy do Bojana, gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez właścicieli Alpakowej Farmy.

Na farmie mieliśmy możliwość obserwować  różnorodne, cudowne stworzenia z bliska. Alpaki, kozy, króliczki oraz świnki morskie okazały się być nie tylko urocze, ale także bardzo przyjazne. Mogliśmy je głaskać i karmić marchewkami. Ich delikatna sierść była tak miękka, że nie mogliśmy się powstrzymać od przytulania ich.

Właściciele farmy opowiedzieli nam wiele ciekawych faktów o alpakach, ich pochodzeniu i zwyczajach. Dowiedzieliśmy się, że alpaki są zwierzętami pochodzącymi z Ameryki Południowej i że ich sierść jest jednym z najmiększych materiałów na świecie.

Po spotkaniu z alpakami mieliśmy czas na piknik na terenie farmy. Wszyscy zasiedliśmy przy ognisku i delektowaliśmy się pysznymi pieczonymi kiełbaskami, a jednocześnie dzieliliśmy się naszymi wrażeniami. Pogoda była doskonała, a i atmosfera pełna radości i śmiechu.

Po pikniku mieliśmy jeszcze chwilę czasu, aby rozejrzeć się po farmie i zakupić pamiątki związane z alpakami. Niektórzy z nas zdecydowali się na pluszowe zabawki, a inni na ozdobne przedmioty wykonane z alpakowej sierści. Były to piękne pamiątki, które przypominały nam o tej wyjątkowej wycieczce.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Cała wycieczka była niezapomniana i na pewno zostanie w naszej pamięci na długo.

WYPRAWA KLASY 0 C DO OŚRODKA MUZA  W NADLEŚNICTWIE WEJHEROWO

WYJŚCIE DO POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W WEJHEROWIE

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek wspólnie z dziećmi z klasy 0c poznaliśmy historię z życia Hansa Christiana Andersena oraz Astrid Lindgren których, opowiadaniami i baśniami cieszymy się od lat. To była wspaniała przygoda!

WYJŚCIE KLASY  0 C DO ,,HEKATE” SALONU PSIEJ URODY

JESIEŃ W POEZJI I MUZYCE

22 listopada na deskach naszej szkolnej sceny dzieci z trzech grup przedszkolnych oraz dzieci ze świetlicy szkolnej zaprezentowały rodzicom oraz zaproszonym gościom wiersze, piosenki oraz tańce związane z tą różnobarwną porą roku- jesienią!

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY DLA NAJMŁODSZYCH

3 listopada 2022 r. na boisku naszej szkoły, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie- „żywa lekcja przyrody” podczas której nasi najmłodsi- dzieci z grupy przedszkolnej, mogły z bliska obejrzeć z bliska żywe drapieżniki: sowy, puchacze, jastrzębie oraz sokoła wędrownego.
Prezentowane ptaki wzbudziły dużo emocji oraz zafascynowały swoim pięknem. Poza tym, można było się dowiedzieć o budowie ciała ptaków, trybie życia, sposobu odżywiania oraz miejsca występowania gatunków w naszym regionie. Najbardziej spektakularne okazały się loty ptaków, które dostarczyły dzieciom dużej dawki ekscytacji.
Niebywałą atrakcją było potrzymanie sokoła, czy sowy, oczywiście pod okiem instruktora, co wzbudziło wiele radości i zachwytu.
Żywa lekcja przyrody była cennym doświadczeniem, być może źródłem inspiracji do nowych, przyrodniczych zainteresowań.