sport w roku szkolnym 2022/2023

Dzień Dziecka na sportowo

Z OKAZJI DZNIA DZICKA NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO ZORGANIZOWALI ZABAWY I GRY SPORTOWE

KLASY CZWARTE I PIĄTE RYWALIZOWAŁY W GRZE W „PALANTA”

4E I MIEJSCE

4C II MIEJSCE

4B III MIEJSCE

 

5E I MIEJSCE

5D II MIEJSCE

5B III MIEJSCE

 

KLASY 6 ROZEGRAŁY MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWEJ

6E IMIEJSCE

6C II MIEJSCE

6A III MIEJSCE

6D IV MIEJSCE

 

KLASY 7 I 8 DZIEWCZYNY PIŁKA SIATKOWA

7D I MIEJSCE

7B II MIEJSCE

7C I 7A III MIEJSCE

 

8G I MIEJSCE

8BE I 8C II MIEJSCE

8A III MIEJSCE

 

CHŁOPCY Z KLAS 7 I 8 RYWALIZOWALI ZE SOBĄ W PIŁKĘ NOŻNĄ

7B I MIEJSCE

7A II MIEJSCE

7C III MIEJSCE

7D IV MIEJSCE

 

8A I MIEJSCE

8BE II MIEJSCE

8E III MIEJSCE

8H IV MIEJSCE

8G V MIEJSCE

 

DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE , GRĘ FAIR PLAY I ŚWIETNĄ ZABAWĘ

NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO:)

 

Miejskie zawody w lekkiej atletyce

Podczas odbywających się 11 maja 2023 r. miejskich zawodów w lekkiej atletyce uczennice naszej szkoły Zosia Sądej (600m), Emila Benzemer (pchnięcie kulą) oraz Zuzia Saternus (skok w dal) wywalczyły awans na zawody powiatowe. We wtorek 16 mają na stadionie MOSiR Rumia w dość niesprzyjających warunkach pogodowych uczennica klasy 8h Zosia Sądej wywalczyła 1 miejsce w biegu na 600 metrów. Tym samym awansując do zawodów wojewódzkich. Emila dzielnie walczyła podczas konkursu pchnięcia kula, a Zuzia w skoku w dal.

Opiekun Karolina Nalepka

 

Mistrzostwach miasta Wejherowa w czwórboju lekkoatletycznym

Dnia 10 maja 2023 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w mistrzostwach miasta Wejherowa w czwórboju lekkoatletycznym. Uczniowie rywalizowali zespołowo w czterech konkurencjach bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczka palantową oraz bieg na 600/1000m.
Dziewczęta w składzie: Nadia Cichoń, Amelia Szulc, Iga Kisielewski, Julia Hennig, Sawa Orzechowska, Hania Orzechowska zajęły 3 miejsce. Chłopcy w składzie: Dawid Bochentyn, Michał Bednarczyk, Filip Formela, Szymon Nadolski, Franciszek Magierski, Nikodem Potrykus,  uplasowali się tuż za podium na 4 miejscu.

Opiekun Karolina Nalepka

 

Miejskie igrzyska w piłkę nożną dziewcząt

Dnia 21 kwietnia reprezentacja naszej szkoły brała udział w miejskich igrzyskach w piłkę nożną dziewcząt. W skład drużyny dzieci wchodziły : Anastazja Świerzb, Iga Kisielewski, Julia Riebandt, Julia Hening, Maja Machola, Nadia Cichoń, Agata Klahs, Sawa Orzechowska i Amelia Szulc
Dziewczęta dzielnie walczyło uzyskując 4 miejsce wśród szkół naszego miasta. Reprezentacja młodzieży szkolnej w składzie Natalia Albecka, Pola Gołąbek, Ola Burchardt, Kaja Kwiatkowska, Emila Benzemer, Zuzia Saternus i Wiktoria Wohs zostały wicemistrzyniami miasta Wejherowa.
Gratulujemy.

Opiekunowie Anna Dawidowska i Karolina Nalepka

 

Miejskie Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej

Dnia 20 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie odbyły się miejskie Miejskie Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Mateusz Księżyk, Dorian Czarniecki, Aleksander Formela, Wiktor Bichowski, Szymon Jeziórski, Igor Sękowski, Dawid Gapiński, Dawid Pleger.

 

Wojewódzkie zawody w biegach przełajowych

Dnia 20 kwietnia uczennica klasy 8h Zosia Sądej reprezentowała nasza szkołę na wojewódzkich zawodach w biegach przełajowych. W zawodach udział brało około 160 najlepszych uczniów szkół z całego województwa pomorskiego. Zosia zaprezentowała się bardzo dobrze plasując się w okolicach 25 miejsca.

Opiekun Karolina Nalepka

 

Zawody pierwszej pomocy przedmedycznej w Rumi

Reprezentacja SP nr 9 w Wejherowie rywalizowała 15 kwietnia 2023 r  w zawodach pierwszej pomocy przedmedycznej w Rumi.
Drużyna świetnie wypadła , zdobyła ponad 460 punktów w 8 scenkach pozorowanych i mimo , iż stratowała poza kategorią zdobyła  1 miejsce .
Gratulacje dla dziewczyn.
Opiekun  Katarzyna Konopińska Karbownik

Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych w Redzie

Dnia 3 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wystartowała w mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych w Redzie. Dawid Bochentyn wywalczył 11 miejsce indywidualnie. Dziewczęta w kategorii młodzieży szkolnej zajęły 3 miejsce wśród wszystkich szkół z powiatu wejherowskiego. Uczennica klasy 8h Zosia Sądej wygrywając z wszystkimi rywalkami zajmuje 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Tym samym uzyskała awans do finału wojewódzkiego igrzysk młodzieży szkolnej w biegach przełajowych.

Opiekun Karolina Nalepka

 

Miejskie mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w drużynowych biegach przełajowych

Dnia 29 marca 2023 r. na Blizie odbyły się miejskie Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Drużyny chłopców młodszych w składzie: Bednarski Tomasz, Dopka Oliwier,  Formela Filip, Jamrus Jakub, Magierski Franciszek, Nadolski Szymon, Potrykus Nikodem  i  chłopców starszych w składzie: Dorian Czarniecki, Marcel Wasilewski, Igor Sękowski, Szymon Jeziórski i Igor Nowakowski zajęły III miejsce.

Uczeń Dawid Bochentyn zakwalifikował się indywidualnie do zawodów powiatowych.

Miejskie mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w drużynowych biegach przełajowych

Dnia 29 marca na blizie odbyły się miejskie mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. Dziewczęta w kategorii dzieci zajęły 4 miejsce o włos przegrywając brązowy medal z reprezentacją szkoły nr 11.
1 miejsce za to wywalczyła starsza reprezentacja naszej szkoły w składzie Zosia Sądej, Natalia Albecka, Kaja Kwiatkowska, Zuzia Saternus, Agata Krzebietka i Wiktoria Wohs. Dziewczyny wywalczyły awans do powiatowych zawodów, które odbędą się już we wtorek. Dodatkowo Zosia Sądej wygrywając cały bieg będzie reprezentować szkołę również w indywidualnych zmaganiach na wtorkowych zawodach.

Opiekun Karolina Nalepka

 

Miejskie Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej chłopców

Dnia 22 marca w szkole podstawowej nr 5 w Wejherowie odbyły się miejskie igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej chłopców. Reprezentacja Naszej szkoły wywalczyła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom biorącym udział w rywalizacji.

opiekun: Bogdan Kruwelski

 

Miejskie Igrzyska Dzieci w Koszykówce

Dnia 15 marca w szkole podstawowej nr 8 odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w koszykówce. Reprezentacja naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców wywalczyła 2 miejsce.

Opiekun K. Nalepka i B.Kruwelski

 

Mini piłka ręczna chłopców

Dnia 28 lutego 2023 r w Szkole Podstawowej nr 6  w Wejherowie odbyły się zawody mini piłki ręcznej chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Kosecki, Dawid Pleger, Dorian Czarniecki, Bichowski Wiktor, Formela Alekksander, Kevin Goike, Mateusz Księżyk, Marcel Pełka.

Mini piłka ręczna chłopców

Dnia 24 lutego 2023 r w Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie odbyły się zawody mini piłki ręcznej chłopców. Drużyna chłopców w składzie: Bednarski Tomasz,  Bochentyn Dawid, Brodzisz Sebastian, Dopka Oliwier, Fetta-Płotka Mateusz, Formela Filip, Kraszkiewicz Szymon, Magierski Franciszek, Nadolski Szymon zajęła 3 miejsce.

 

Mini piłka ręczna

Dnia 24 lutego 2023 r w Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie odbyły się zawody mini piłki ręcznej dziewcząt. Nasza reprezentacja szkoły dzielnie walcząc zdobyła medale brązowe czyli 3 miejsce, rywalizując z 4 szkołami.
Opiekun Katarzyna Konopińska Karbownik

Piłka siatkowa czwórki

W dniu 17.02.2023 r. odbyły się zawody miejskie w Igrzyskach Dzieci w Piłce Siatkowej.
W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali: Bednarski Tomasz, Bochentyn Dawid, Kraszkiewicz Szymon, Kułakowski Oliver, Nadolski Szymon, Patocki Igor, Potrykus Nikodem, Miłek Wiktor.
Chłopcy zajęli V miejsce.
Gratulujemy!!!

 

Dwa ognie usportowione

W dniu 14.02.2023 r. odbyły się zawody powiatowe w Dwa ognie usportowione dzieci z rocznika 2012.
W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Bitner Pola, Ferra Karolina, Junko Patrycja, Kędzierska Amelia, Krzyżanowska Karolina, Marzejon Agata, Patok Martyna, Świerzb Anastazja, Wachowska Majka, Wasielka Joanna.
Dziewczęta zajęły III miejsce.
Gratulujemy!!!

Opiekun Jacek Rohde

 

Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt

Dnia 14.02.2023 odbyły się Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt. reprezentacja naszej szkoły wywalczyła 3 miejsce. W skład zespołu wchodziły:

Cichoń Nadia, Eremus Agata, Haska Michalina, Henning Julia, Kisielewska Iga, Machol Maja, Miller Maja, Orzechowska Sawa, Riebandt Julia, Szulc Amelia.

Opiekun Karolina Nalepka

Dwa ognie usportowione

W dniu 08.02.2023 r.  odbyły się zawody w Dwa ognie usportowione dzieci z rocznika 2012.

W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Bitner Pola, Ferra Karolina, Junko Patrycja, Kędzierska Amelia, Krzyżanowska Karolina, Marzejon Agata, Patok Martyna, Świerzb Anastazja, Wachowska Majka, Wasielka Joanna.

Dziewczęta zajęły I miejsce i tym samym zakwalifikowały się do etapu powiatowego, w którym będą reprezentować naszą szkołę 14 lutego 2023 r.

Gratulujemy!!!

 

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta

Dnia 14 grudnia 2022r uczniowie naszej szkoły brali udział   w mikołajkowo-świątecznym turnieju halowej piłki nożnej  o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa.

Dziewczęta rocznik 2010 i młodsze zajęły 3 miejsce, a chłopcy uplasowali się na 5 pozycji turnieju. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kisielewska Iga (6c), Riebandt Julia (7c), Orzechowska Sawa (7d), Machola Maja (6e), Cichoń Nadia (6e), Eremus Agata (6d), Szulc Amelia (6d), Julia Hennig, Fetta-Płotka Mateusz(6a), Brodzisz Sebastian (6a), Bury Kacper (5c), Miłek Wiktor (6c), Bednarski Tomasz (5c), Miłek Adam (4b), Grzywacz Kacper (6e), Bochentyn Dawid (6e), Nadolski Szymon (6e), Kandzora Leon (4b), Latacz Jakub (5a).

Opiekunowie drużyn nauczyciele WF

                                        Karolina Nalepka i Bogdan Kruwelski

Półfinały Wojewódzkie
w Tenisie Stołowym

W kategorii dzieci rocznik 2010 i młodsi
Sawa Orzechowska 7d Hania Orzechowska 7d

Dnia 25.11.2022 w Miechucinie odbyły się Mistrzostwa Dzieci w Tenisie Stołowym.

Po zaciętej rywalizacji Nasze dziewczyny zajęły

III miejsce
Ogromne gratulacje !!!

Opiekun Anna Dawidowska

 

I i III miejsce w powiecie 

W Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Tenisie Stołowym  dziewcząt w kategorii dzieci rocznik 2010 i młodsi Sawa Orzechowska 7d i Hania Orzechowska 7d – uczennice SP 9 zajęły I miejsce.

W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży  w Tenisie Stołowym dziewcząt w kategorii młodzież rocznik 2008/2009  Natalia Albecka 8 b i Zofia Sądej 8 h – uczennice SP 9 zajęły III miejsce.

Opiekun: Anna Dawidowska

Igrzyska Szkół Podstawowych w Koszykówce

Dnia 24 października 2022r w Wejherowie rozegrano Igrzyska Szkół Podstawowych w koszykówce 3/3 w kategorii Dzieci i Młodzieży .

Nasza reprezentacja dzieci dziewcząt i chłopców zajęła II miejsce.

W kategorii młodzieży w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3×3 reprezentacja naszej szkoły w składzie Albecka Natalia, Burchardt Ola, Lewińska Laura, Sądej Zosia, Czaja Kaspian, Olszyna Maksymilian, Wilkiewicz Ilja, Bichowski Wiktor, Śliwiński Adam uzyskała 4 i 5 miejsce wśród szkół wejherowskich.

Igrzyska Miejskie w Tenisie Stołowym dziewcząt

Pierwsze Miejsce w Igrzyskach Miejskich w Tenisie Stołowym dla dziewczyn z SP  9

W kategorii dzieci rocznik 2010 i młodsi: Sawa Orzechowska 7d, Hania Orzechowska 7d,.

W kategorii młodzież rocznik 2008/2009: Aleksandra Burchardt 8 h, Natalia Albecka 8 b, Zofia Sądej 8 h.

Opiekun Anna Dawidowska

Igrzyska Miejskie w Tenisie Stołowym chłopców

Dnia 21 października 2022 r. w Wejherowie rozegrano Igrzyska Dzieci i Młodzieży w tenisie stołowym.

Naszą szkołę reprezentowali:

drużyna dzieci– Oliwier Dopka, Mateusz Fetta-Płotka, Filip Formela

drużyna młodzieży – Dawid Pleger, Wiktor Bichowski, Dorian Czarniecki.

Miejskie Zawody w Unihokeju

Dnia 18 października 2022 r. odbyły się Miejskie Zawody w Unihokeju dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Machola – 6e, Nadia Cichoń – 6e, Natalia Gapińska – 6d, Iga Kisielewska – 6c, Sawa Orzechowska – 7d, Hanna Orzechowska – 7d, Julia Riebandt – 7c, Agata Eremus – 6d, Amelia Szulc – 6d, które zajęły II miejsce.

NASZA SZACHOWA DRUŻYNA NA PODIUM W PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH

13.10.2022r w Szkole Podstawowej Nr2 w Kartuzach odbyły się Drużynowe Zawody Szachowe. Łatwo nie było, poziom gry zawodników był bardzo wysoki ostatecznie zajęliśmy III miejsce.

Skład drużyny:  kapitan – Olgierd Cichy 5 A, Aleksandra Burhardt 8 H, Szymon Nagel 8 B, Tymon Kruk 8 H, .Jan Grzenia 8 H

Opiekun drużyny:

Anna Dawidowska