Światowy dzień uśmiechu

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

„UŚMIECH  JEST JAK SŁOŃCE, KTÓRE SPĘDZA CHŁÓD Z LUDZKIEJ TWARZY.” W.HUGO     

Dnia 6 października uczniowie klas VII i II, III gimnazjum obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1990 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentuje dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi- bezinteresowny uśmiech i radość życia. Głównym celem tego święta jest zwrócenie uwagi na to, aby wszyscy dużo się uśmiechali i poświęcali większą uwagę dobrym uczynkom. Dlatego też wszyscy uczniowie darowali sobie uśmiech oraz dobre słowo.

Akcja udała się!

Obdarowani obiecali, że teraz uśmiech będzie częściej widniał na ich twarzach!!

 

[/su_custom_gallery]