Światowy Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie z okazji Światowego Dnia Ziemi odbył się konkurs wiedzy dla uczniów klas V. Do konkursu zgłosiło się 5 klas piątych. Konkurs polegał na rywalizacji trzyosobowych reprezentacji z poszczególnych klas. Podczas konkursu reprezentanci zmagali się z 5 zadaniami nawiązującymi do ochrony środowiska, ekologii, segregacji odpadów, czy gatunków zagrożonych wyginięciem.
Po zakończeniu emocjonujących konkurencji jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce klasa VB: Ina Maj – Westfal, Emilia Ziółkowska, Marta Noetzel
II miejsce klasa VA: Dobrosława Borcowska, Martyna Patok, Anna Nechytailo
III miejsce klasa VC: Pola Bittner, Anna Jaworska, Karolina Krzyżanowska
Uczestników zajmujących miejsce na podium nagrodzono dyplomem dla klasy, a indywidualnie każdy otrzymał książkę. Pozostałe dwie klasy otrzymały dyplomy za udział w konkursie.
W czasie trwania konkursu publiczność zgromadzona na sali odpowiadała na zadawane przez organizatorów pytania. Za poprawną odpowiedź otrzymywali cukierka.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy.

Organizatorzy konkursu:
Barbara Patock – Myszewska
Renata Pawlikowska

W ramach organizowanych obchodów Dnia Ziemi wszystkie klasy I-III wzięły udział w akcji sprzątania terenu wokół szkoły. Ponadto od początku roku szkolnego, uczniowie klas I-III brali udział w quizie ekologicznym, którego podsumowanie nastąpiło 22.04.2024 roku na uroczystym apelu z okazji Dnia Ziemi. W trakcie apelu, któremu towarzyszył program artystyczny, zwycięzcy quizu otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy i nagrody książkowe. Apel został przygotowany przez klasę IIB i IIE.

Ewa Aleksandrowicz- Szwarc