Dzień Patrona Szkoły – kl. 0, II-VIII

Warty honorowe

Oddziały 0

Dzień Patrona Szkoły to co roku wielka uroczystość dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Również nasze przedszkolaki pamiętały o tym święcie. W tym ważnym dniu obowiązywał w szkole strój galowy.

Klasy II-III

W życiu każdej szkoły raz do roku następuje uroczysty moment, którym jest Dzień Patrona.

Z tej okazji uczniowie klas drugich oraz trzecich wzięli  udział w uroczystym apelu, który został przygotowany przez klasy IIIc oraz IIIe. Mali aktorzy w pierwszej części przedstawili historię wielkiego Polaka, patrona naszej szkoły jakim był Generał Józef Wybicki.

Część druga święta szkolnego, to słowa pani dyrektor skierowane pod adresem uczniów i nauczycieli oraz  dumnie odśpiewany hymn szkoły. W czasie występu nie brakowało również wielu akcentów patriotycznych.

Apel został zakończony wręczeniem nagród za udział w konkursie plastycznym „Do szkoły idziemy- bezpieczni być chcemy”.

Klasy IV-V

W piątek 27.09.2019 r. z okazji Dnia Patrona Szkoły dla uczniów klas IV-V odbył się uroczysty apel.

Uczniowie odśpiewali wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Dziewczynki z klasy 5a przybliżyły zebranym postać  Józefa Wybickiego – jego życie i twórczość. Następnie  uczniowie z klasy 5g zaprezentowali  wiersz „Patron”, a po nim scenkę z życia Józefa Wybickiego związaną z napisaniem „Pieśni  Legionów Polskich we Włoszech”.

Apel zakończył się odśpiewaniem hymnu szkoły.

Młodych aktorów przygotowali  nauczyciele historii – Pani Lucyna Kozielecka i Pan Marcin Lilla.

Klasy VI-VIII

Generał Józef Wybicki –  polski pisarz i polityk, szambelan Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1780 roku, autor słów Pieśni Legionów Polskich we Włoszech – późniejszego polskiego hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”, to patron naszej szkoły. Piątek 27 września był dniem, w którym społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu poświęconym Józefowi Wybickiemu. Zgromadzonym w szkolnej auli uczniom zaprezentowano życiorys patrona i jego zasługi dla Polski i Polaków. Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod wizerunkiem naszego patrona. Tego dnia obowiązywał strój galowy.