II Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

14 listopada 2019 w auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej w Wejherowie zorganizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Podczas uroczystego otwarcia konkursu zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz życzył wszystkim wykonawcom udanych występów i podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu będącego przejawem patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.
W przesłuchaniach konkursowych w kategoriach soliści oraz duety wzięło udział 45 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, ze szkół podstawowych z terenu Wejherowa, Bolszewa, Gościcina, Gowina, Szemuda oraz Rumi. Komisji konkursowej przewodniczyła Dorota Muża-Szlas – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie, a w jej skład wchodzili: Waldemar Czaja – zastępca dyrektora Wejherowskiego Centrum Kultury, Olga Tomaszewska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9, Artur Sychowski – pianista oraz Aleksandra Janus – dyrygent (sekretarz komisji). Obok tradycyjnych pieśni patriotycznych zabrzmiały współczesne utwory opowiadające o przeszłości i losach naszej ojczyzny.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się reprezentanci naszej szkoły, których do konkursu przygotowały panie: Halina Groth, Beata Fokcińska, Sławomira Puszczewicz oraz Aleksandra Janus.
Kategoria kl. I-III
I miejsce: solo Iga Żuchlińska, III miejsce: solo Faustyna Bajończak
II miejsce: duet Alicja Maciejewska i Zofia Żmich
Kategoria kl. IV-V
III miejsce: solo Krzysztof Kołodziej
Kategoria kl. VI-VIII
III miejsce: solo Martyna Kierznikiewicz
I miejsce: duet Marta Głazik i Anna Albecka

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie przy wsparciu Miasta Wejherowa oraz Powiatu Wejherowskiego. Koordynatorem wydarzenia była pani Aleksandra Janus.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji już za rok!

Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu:
Kategoria SOLIŚCI klasy I-III
I miejsce: Iga Żuchlińska (Sp nr 9 Wejherowo)
II miejsce: Nel Murczyńska (SP ZSZP Wejherowo)
III miejsce ex equo: Faustyna Bajończak (SP nr 9 Wejherowo) i Kinga Rostkowska (SP ZSZP Wejherowo)
Kategoria DUETY klasy I-III
I miejsce: Małgorzata Wróblewska i Aleksandra Szymerowska (SP Gowino)
II miejsce: Alicja Maciejewska i Zofia Żmich (SP nr 9 Wejherowo)
Kategoria SOLIŚCI klasy IV-V
I miejsce: Kornelia Krajnowska (SP nr 5 Wejherowo)
II miejsce: Zbigniew Trusewicz (SP nr 6 Wejherowo)
III miejsce: ex equo: Krzysztof Kołodziej (SP nr 9 Wejherowo), Zuzanna Hartyn-Lesczyńska (ZSP Szemud)