„STROFY O OJCZYŹNIE”

W poniedziałek 18 listopada 2019 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie odbył się kolejny już konkurs recytatorski poezji patriotycznej adresowany do  uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego. Jego celem jest pogłębienie wiedzy o poezji patriotycznej, rozwijanie zainteresowań literackich, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich, a przede wszystkim uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą szkołę w konkursie  reprezentowało czterech uczniów. Miło nam poinformować, że w kategorii klas 4-5 drugie miejsce wywalczył Jakub Kosecki, a w kategorii klas 6-8 wyróżnienie otrzymał Matvii Tertyshnyi.

Gratulujemy zarówno wyróżnień, jak i udziału w tym niełatwym konkursie.